Meeting attendance
Venue: The Paralympic Room, Buckinghamshire Council, Gatehouse Road, Aylesbury HP19 8FF
Contact: Khalid Ahmed
Attendee | Role | Attendance | Attendance comment |
---|---|---|---|
Councillor Shaista Aziz Oxford City Council | Committee Member | Apologies, sent representative | |
Councillor Robin Bradburn Milton Keynes Council | Committee Member | Present | |
Councillor Peter Brazier Buckinghamshire Council - co-optee | Committee Member | Present | |
Councillor Phil Chapman Cherwell District Council | Committee Member | Present | |
Councillor David Carroll Buckinghamshire Council | Committee Member | Apologies, sent representative | |
Councillor Sam Casey-Rerhaye South Oxfordshire District Council | Committee Member | Apologies, sent representative | |
Councillor Emily Culverhouse Buckinghamshire Council - co-optee | Committee Member | Apologies | |
Councillor Neil Fawcett Vale of White Horse District Council | Committee Member | Present | |
Peter Gammond Co-Opted Independent Member | Co-Optee | Present | |
Councillor Kandy Jefferies Bracknell Forest Council | Committee Member | Present | |
Pamela Mackenzie-Reilly Co-opted Independent Member | Co-Optee | Present | |
Councillor Keith McLean Milton Keynes Council - co-optee | Chairman | Present | |
Councillor Stephen Newton Wokingham Borough Council | Committee Member | Present | |
Councillor Vicky Poole West Berkshire Council | Committee Member | Present | |
Councillor Simon Rouse Buckinghamshire Council - co-optee | Committee Member | Apologies | |
Councillor Karen Rowland Reading Borough Council | Committee Member | Present | |
Councillor Geoff Saul West Oxfordshire District Council | Committee Member | Present | |
Councillor Mabu Shaik | Committee Member | Present | |
Councillor Richard Webber Oxfordshire County Council | Committee Member | Present | |
Vacancy Windsor and Maidenhead Council | Committee Member | Expected | |
Vacancy Slough Borough Council | Committee Member | Expected | |
Councillor Dominic Barnes Buckinghamshire Council (for co-opted Member) | Reserve | ||
Councillor John Bowden Royal Borough of Windsor and Maidenhead | Reserve | ||
Councillor Isobel Darby Buckinghamshire Council (for co-opted Member) | Reserve | ||
Councillor Maggie Filipova-Rivers South Oxfordshire District Council | Reserve | ||
Councillor Harjinder S. Gahir Slough Borough Council | Reserve | ||
Councillor Chris Johnson Wokingham Borough Council | Reserve | ||
Councillor Dan Levy Oxfordshire County Council | Reserve | ||
Councillor Richard Newcombe Buckinghamshire Council (for Cllr Carroll) | Reserve | Present as substitute | |
Councillor Helen Pighills Vale of Whitehorse Council | Reserve | ||
Councillor Helen Purnell Bracknell Forest Council | Reserve | ||
Councillor Liz Terry Reading Borough Council | Reserve | ||
Councillor Matthew Walsh Buckinghamshire Council (for co-opted Member) | Reserve | ||
Councillor Barry Wood Cherwell District Council | Reserve | ||
Khalid Ahmed | Secretary | Expected | |
Matthew Barber | Officer | Expected | |
Gillian Ormston | Officer | Expected | |
Martin Thornley | Officer | Expected | |
Vicky Waskett | Officer | Expected | |
Cath Marriott | Officer | Expected | |
Ian Hunt | Officer | Expected | |
Glenn Watson | Officer | Expected | |
Nick Graham | Officer | Expected | |
Craig Saunders | Officer | Expected | |
Vacancy | Committee Member | Expected | |
Cllr Ajaz Rehman | Public | Present as substitute | |
Councillor Andrew Tinsley | Public | Present as substitute |